Horská služba:

Kubova Huť +420 388 436 312
Kvilda +420 388 435 519
Nové Hutě +420 388 428 193
Nová Pec +420 388 336 202
Zadov +420 388 428 193 (nonstop)

Ski areál České Žleby

Délka vleků 380 a 390 m – kapacita 650 osob/hod. Délka sjezdovek 400 až 600 m. Umělé zasněžování sjezdovek 1, 2 a snowparku. Pravidelná strojová úprava tří sjezdovek. Freeride, snowboardercross, jump. Parkoviště zdarma a hned u vleku. Bufet s občerstvením, WC.

Webkamera: ZDE

Více informací http://www.skizleby.cz/

Strážný

Skiareál Strážný
Strážný je ideálním místem zimních radovánek pro celou rodinu – děti, rodiče i prarodiče. Kvalitně upravené sjezdovky s umělým zasněžováním, lyžařská škola s vlastním areálem, výborné jídlo v místní Roubence.

V okolí Strážného je možné využít množství běžeckých tras, které jsou napojeny na Bílou stopu na Šumavě. Skiareál Strážný se podílý na úpravě běžeckých tras v okolí Strážného, kde dle stavu sněhu pravidelně upravujeme stopy jak pro klasiku, tak pro bruslení. Přes Strážný prochází hlavní Šumavská magistrála, spojující Železnou Rudu a Zadní Zvonkovou, kde se magistrála napojuje na bežecké trasy v Rakousku.

Je toho tolik, co Vám můžeme ve Strážným nabídnout, že bude lepší, když se přijedete přesvědčit osobně o tom, že Skiareál Strážný nabízí sportovní vyžití a zábavu pro celou rodinu. Věříme, že si z naší nabídky služeb vyberete a budete se k nám s radostí vracet.

Cena celodenního jízdného pro dospělé je 250 korun, pro děti pak 150 korun na celý den. Parkování u areálu je zdarma.

Sjezdovky:
Kaplička (modrá), délka 260 m, převýšení 41 m
Vrátná Dolina (modrá), délka 300 m, převýšení 50 m

web: www.skiareal-strazny.cz

Ski areál Kubova Huť

Více jak kilometr upravovaných tratí se dvěma vleky o délce 500 m a 250 m. Nový snowpark. Dva cvičné vleky, lyžařská a snowboardová škola, půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení. Parkování zdarma, občerstvení pod sjezdovkou, ski busy na večerní lyžování, upravované běžecké tratě. lehké zátěže a střední zátěže Národním parkem Šumava. Více informací http://www.ski-kubovka.com/

Libínské Sedlo

Sjezdovka je vhodná pro začínající lyžaře. Ideální pro rodiny s malými dětmi, pro které je k dispozici lyžařská školička pod vedením zkušených instruktorů. Samozřejmostí je úprava sjezdovky rolbou a večerní lyžování. Více informací http://www.sjezdovkalibin1096.cz/ . Běžecké trasy: Sedélko – 3,5 km – Libínské Sedlo – Sedélko – Prachatice – 6,5 km.

Rohanov

Provoz vleku většinou v sobotu. Nepravidelný provoz vzhledem ke sněhovým podmínkám. 1 lyžařský kotvový vlek – lehké zátěže – cca 100 m, 1 lyžařský kotvový vlek – střední zátěže – cca 400 m. Více informací http://skolrohanov.webnode.cz/

Horní Vltavice – Lyžařský areál Nad Kovárnou

Skiareál se nachází nedaleko Horní Vltavice, u silnice č. 4 směr Strážný. Skiareál disponuje třemi sjezdovkami a třemi vleky, z toho dva jsou dětské. Večerní lyžování v pátek a sobotu Délka sjezdovky 430 m, délka vleku 390 m, převýšení 90 m. Více informací http://www.ski-vltavice.cz/

Letošní novinkou jsou dražší celodenní lístky, jejichž cena vzroste o dvacet korun. „Je to však kompenzováno zavedením rodinných permanentních vstupenek, takže například rodina se dvěma dospělými a dvěma dětmi zaplatí za celodenní lyžování 780 Kč, čímž ušetří přes dvě stě korun proti normálním lístkům. Oproti dřívějším rokům rodiny celkově zaplatí méně,“ zdůraznil správce areálu Jaroslav Mach.

Areál bude v provozu denně od 9.00 do 16.30, noční lyžování si mohou návštěvníci užít vždy v pátek a v sobotu od 18 do 21 hodin. V areálu také v sobotu 11. prosince zahájí činnost lyžařská škola pro děti, jedna padesátiminutová lekce stojí 350 korun.

Ski Kvilda

Společnost Ski Kvilda s.r.o. v roce 2011 převzala stávající lyžařské vleky na Kvildě od SKP Sušice a zahájila komplexní modernizaci celého areálu. Do zahájení lyžařské sezóny vybudovali kompletní zasněžovací systém, odbavovací systém na jízdenky s čárovým kódem a na čipové jízdenky, koupili novou rolbu třídy 300 a provedli dílčí úpravy sjezdovky. V roce 2012 plánují pokračování rekonstrukce areálu, zejména přepravních zařízení a zázemí pro lyžaře.

Stručné informace o areálu:

K dispozici jsou dva vleky Metasport TVL s teleskopickými unašeči o délce 300 m a kapacitě max. 500 os/hod a jeden vlek Mikeska LPVE s pevnými unašeči na laně o délce 180 m a kapacitě 300 os/hod.

Délka svahu je 350 m, převýšení 50 m, vhodný pro děti a začínající lyžaře.

Svah se každý den upravuje vlastní rolbou Kassbohrer PistenBully 300. Touto rolbou upravují také běžecké trasy dle sněhových podmínek v rozsahu Kvilda – Horská Kvilda – Zhůří – Filipka.

Zasněžovací systém je instalován na celém svahu včetně lyžařské školy a sáňkařského svahu, výkon 20l/sek, osazený šesti hydranty. V současné době jsou k dispozici 2 turbínová sněžná děla SuperPolcat a Wizzard, další bude v provozu během ledna.

Jezdíme každý den 9:00-16:00, večerní lyžování pravidelně středa, pátek, sobota 18:00-21:00 hod. V případě zájmu je možné dohodnout večerní lyžování i na jiný den.

Lyžařská škola a půjčovna sjezdového snowboardového a běžeckého vybavení: provoz každý den 9:00-16:00.

LŠ má svůj samostatný zasněžovaný a upravovaný svah s vlekem Mikeska LPVE s pevnými unašeči na laně o délce 180m a kapacitě 300 os/hod a dětské lano cca 80m.

Jakmile sněhové podmínky dovolí, zprovozní malý snowpark se třemi sněhovými a dvěmi pevnými překážkami.

O vánočních svátcích v budově obecního úřadu otevřeli Fischer Test Centrum s půjčovnou a prodejnou lyžařského vybavení, kde si mohou zájemci vyzkoušet novinky značky Fischer.

Otevírací doby, ceníky, mapky, kontakty a aktuality naleznete stránkách www.skikvilda.cz.

Zadov – Ski areál U Horejšů

Areál U Horejšů se nachází v centru turistického střediska Zadov – Churáňov. Přímo v areálu je vlastní parkoviště a 50 metrů je vzdálena zastávka autobusu (Stachy, Zadov-hotel Churáňov) s přímým spojem z Prahy, Strakonic a Vimperka. Sjezdovka 350 m, umělé zasněžování, čipový turniket. Denní i večerní lyžování. Lyžařská a snowboardová škola, půjčovna lyžařského vybavení. Restaurace se zimní terasou, obchod, sportbar s bowlingovou dvoudráhou, kulečníky, auta, motorky, airhokej, šipky, fotbálky, hokej, snowboardový trenažér atd.

Ski areál Zadov – Churáňov

Známý lyžařský areál v jihočeské části Šumavy. Ski areál Zadov – Churáňov disponuje 7 sjezdovkami lehké až střední obtížnosti. Celková délka sjezdových tratí je cca 4,5 km. Přepravu lyžařů zajišťuje 5 vleků a jedna lanovka. Celková přepravní kapacita je cca 3500 osob / hodina. Sjezdovky se 2x denně strojově upravují. Možnost technického zasněžování, večerního lyžování, pro snowboardisty je k dispozici skok a zábradlí v lokalitě Pucalka a přírodní U-rampička na sjezdovce č.4, která se, ale neupravuje. Půjčovna, lyžařská škola, lyžařský běžecký stadion, závodní běžecké tratě, občerstvení, restaurace. Doprava je z některých míst možná i skibusem. Více informací http://www.lazadov.cz/

Ski areál Zadov – Nové Hutě

Lyžařský vlek dlouhý cca 1050 m s převýšení 150 m. Přepravní kapacita 900 osob za hodinu. Sjezdovka vhodná spíše pro začátečníky a středně pokročilé lyžaře, s vynikajícími podmínkami pro lyžařské výcviky. V provozu je i malý dětský provazový vlek. Běžecké trasy jsou napojeny na trasy v okolí Zadova – lehké a střední zátěže s napojením na upravené trasy areálu Zadov – Churáňov. 1. trasa: Nové Hutě, Pláně, Pod Přilbou, Chalupská slať, Borová Lada, Šindlov, Nové Hutě. 2. trasa: Nové Hutě, Pláně, běžecký areál Churáňov – Zadov. V provozu skibus, který spojuje na jedné trase Zadov, Nové Hutě a Kvildu. Více informací http://www.zadov.cz/

***********

Ski areál Hochficht (Rakousko)

Informace v češtině najdete zde: http://www.hochficht.at/cz/start.html

Lyžařské centrum Mitterdorf-Philippsreut (Německo)

V lyžarském areálu v oblasti Almbergu (1139 m) je zpravidla od Vánoc až do konce března zaručena dostatečná sněhová pokrývka. Navíc jsou sjezdovky Velký Almberg, Malý Almberg a Kirchenlift uměle zasněžovány. Jedna dvousedačková lanovka, pět dvoumístních vleků a dva lanové vleky vyvezou každou hodinu na vrchol až 8000 lyžařů. Moderní systém na snímání jízdenek zaručuje lyžařům rychlou a bezproblémovou přepravu. Perfektně udržované sjezdovky, 25 km preparovaných lyžařských běžeckých tratí a sáňkařská dráha jsou garanty nejlepšího sportovního vyžití jak pro začátečníky tak i pro závodníky.
K dispozici je připraveno bezplatné parkování pro ca. 700 osobních aut a 20 autobusů. Tři lyžařské školy nabízí kurzy sjezdového lyžování a kurzy pro běžkaře pro všechny věkové skupiny. Půjčovny lyží (lyže, hůlky, boty) a opravny lyží se nachází u centrální pokladny a u lyžařského cirkusu pro mládež.

Všechny aktuální informace najdete zde: http://www.mitterdorf.info/cz-index.html