KINO VOLARY

kino-Volary

Kino ve Volarech prozatím končí…

Rada města rozhodla o ukončení promítání filmů v kinosále. Sál bude nadále využíván na kulturní akce a budova bude nadále v provozu beze změn. Podle starostky města Martiny Pospíšilové v případě kina nastal souběh dvou ne právě šťastných skutečností:

„Máme v našem zařízení platnou revizi promítacího zařízení do února příštího roku. Odpovědný pracovník nám oznámil, že další prodloužení revize je možné maximálně do konce příštího roku, protože zařízení kina je starší třiceti let,“ uvedla starostka. Město řešilo pořízení nového zařízení i možnost dotačního titulu. „Základní stroje stojí kolem milionu korun, k tomu je potřeba připočítat náklady na nové ozvučení. Navíc musíme počítat i s tím, že filmy na klasických filmových kotoučích budou postupně mizet a nahradí je digitální kopie. Nové vybavení, které by bylo schopno promítat filmy v digitální kvalitě a s odpovídajícím zvukem by vyšlo na částku kolem devíti milionů korun. A na to nebudeme mít prostředky už vůbec,“ podotkla starostka.

Aby toho nebylo málo, skončí letoškem volarskému promítači mandátní smlouva a uzavřít novou se podle Martiny Pospíšilové nechystá. „Proto musela rada města rozhodnout, že promítání ve Volarech k prvnímu lednu 2012 skončí,“ doplnila Martina Pospíšilová…