volary-volny-cas   

Je na Volarsku mnoho a mnoho, ba nespočet pěkných míst, cest, výhledů, zastavení, pozoruhodností a krás, zajímavostí, odlehlých koutů, malebných končin, dalekých panoramat, ztichlých zákoutí a osluněných pasek, rozcestí u božích muk, blízkých i vzdálených horizontů, luk a pastvin, slatí a pralesů, nízkých mraků i vysokého šumavského nebe… – a také lidí! Ano, neboť nepotkávají se hory s horami, ale lidé s lidmi. I na Šumavě.

Navštivte Volary s jejich okolím a poznejte Šumavu. Projděte se pěšinami mezi pastvinami s koňmi a stády dobytka, podívejte se, jak se kdysi po schwarzenbergském kanále plavilo dřevo, svezte se parním vlakem, navštivte pečení chleba nebo městské slavnosti, projeďte se na kole bývalým hraničním pásmem, nakoukněte do už zase sousedských blízkých Bavor, osvěžte se ve vodách Vltavy či Lipna – a užijte si velebnosti rozlehlého lesního chrámu.

Využijte nabídky  města, které vám ke všem službám a modernímu zázemí nabídne třeba i to, co žádná ze světových metropolí: noční podívanou na zář nebeské klenby. Ano, myriády hvězd svítí nad nočními Volary – a vám při  cestě z hospůdky či od posledního vlaku stačí jediné: zaklonit hlavu – a dívat se a kochat se a žasnout a snít …

Roman Kozák – Volary, vlídná tvář Šumavy

fotografie z knihy VOLARSKÉ LETOKRUHY – knihu můžete zakoupit ZDE

navštivte volary na šumavě...5 navštivte volary na šumavě...6 navštivte volary na šumavě...7