V sobotu se uskutečnil ve Ski areálu městyse Strážný,  na sjezdovce Vrátná Dolina, třetí závod pátého ročníku Bázumského poháru.Movie Underworld: Blood Wars (2016)

Hlavním garantem lyžařského závodu v obřím slalomu pro neregistrované lyžaře do patnácti let, je Mikroregion Horní Vltava – Boubínsko, ve vzájemné spolupráci obcí Horní Vltavice, Kubova Huť, Stožec a Strážný.

Ve  Strážném, na výborně připravené trati, postavil Jiří Tairich ze SKI klubu Šumava Volary 22 branek.  Trať byla středně náročná a ve velké většině zde všech 42 závodníků ukázalo, že letos již něco odjeli a předvedli skvělé výkony.

Poděkování za úspěšný průběh závodu a pěkné ceny patří především domácím pořadatelům, paní starostce Mgr. Jiřině Kralikové, domácím pořadatelům, SKI Klubu Šumava Volary za technickou pomoc a měření času, Informační a strážní službě Národního parku Šumava za zdravotnický dozor a  Martinovi Černému za rychlé zpracování výsledků.

Na prvních místech v jednotlivých kategoriích se umístili: Divišová Terezka z Českých Žlebů, Vokál Filip, Milan Müller a Ema Zvonařová ze Strážného, Matěj Mašek z Větřní, Šulecová Michaela z Prachatic, Mikešová Sylvie a Popadič Josef z Horní Vltavice. Nejmladší závodnicí byla Kybicová Linda ze Stožce, narozená v roce 2011.

Ve Strážném vyhodnotila ing.Zdeňka Lelková, předsedkyně mikroregionu i ročník 2014, který, vzhledem k loňským špatným sněhovým podmínkám, dobíhal prvním závodem v Horní Vltavici v lednu letošního roku.Lze jen konstatovat, že Volarští závodníci se zde neztrácí a Jakub Valíček, Katka Valíčková a Matěj Mašek se pravidelně umísťují na stupních vítězů.

Všechny výsledky budou zveřejněny na internetových stránkách mikroregionu (www.hornivltava.cz)  a na facebooku Bázumského poháru.

Závody Bázumského poháru získávají stále větší oblibu nejen mezi závodníky z regionu, ale i mezi návštěvníky ze sousedních okresů a krajů.

Náročnosti organizace pomáhají i regionální sponzoři. Tímto bychom všem chtěli poděkovat za vydatnou finanční i materiální pomoc.

Poděkování patří mediálním partnerům závodu, kteří nám pomáhají velmi kvalitně při zobrazování a šíření závodu o Bázumský pohár.

V závěru minulého týdne se pořadatelům podařilo nalézt náhradní termín pro v začátku roku neuskutečněný závod v Kubově Huti. Ten se proběhne v sobotu 7. března v tradičních časech od 08.30 – 09.30 registrace a start prvního závodníka bude v 10.00 hodin. Zde bude vyhlášeno i celkové pořadí V. ročníku 2015.