(veškeré zde uvedené výlety, včetně krásných fotek Daniela Seluckého najdete na stránkách: www.lipensko.org )

lipno - foto lipensko.org

Možností kam se vydat na výlet v Lipenském regionu je mnoho a zde popsané patří k těm nejoblíbenějším. Míst, která stojí za to navštívit je ale mnohem víc a i na těchto stránkách budou postupně přibývat.

Díky kvalitním cyklotrasám a dobrému značení se na většinu výletů můžete vypravit pěšky nebo na kole. Na některá místa se dostanete i v zimě na běžkách.

V regionu je množství přírodních zajímavostí, historických památek i nejrůznějších pravidelných akcí, které stojí za návštěvu.

Můžete se vydat na krásné a tajemné ledovcové Plešné jezero, jít po stopách posledního Šumavského medvěda po Medvědí stezce – nejstarší naučné stezce v ČR, podívat se na zříceninu hradu Vítkův Hrádek s rozhlednou a nádherným výhledem na Lipno a Alpy, podívat se, kudy chodil básník Šumavy Adalbert Stifter.

Zajímavý je výlet po místech, kde kdysi stály významné sklářské osady a v nedávné době i železná opona u Zadní Zvonkové, určitě Vás nadchne velkolepá síla vody v místě Čertových proudů i Čertova stěna opředená mnoha pověstmi.

Můžete se podívat do podzemí Lipenské elektrárny nebo vyrazit na rozhlednu do Rakouského Moldaublicku.

Určitě se podívejte i do některého zajímavého muzea v regionu, můžete navštívit světoznámý zámek v Českém Krumlově zapsaný spolu s historickým centrem města do seznamu sesvětového dědictví UNESCO.

Milovníky techniky určitě nadchne muzeum historických radiopřijímačů v Hořicích na Šumavě, milovníky hisorie zase rodný domek Adalberta Stiftera v Horní Plané, Poštovní muzeum a nádherná knihovna v Cisteráském klášteře ve Vyšším Brodě.

lipno - foto daniel selucký