Ski klub Šumava Volary, o.s.

Pokud pojedete z Volar směrem na Strážný a po pěti kilometrech odbočíte doleva přes Soumarský Most, vystoupáte po dalších pěti kilometrech až do Českých Žlebů. Tam se, těsně před historicky významnou obcí na Zlaté stezce, na svahu Radvanovického hřbetu rozkládá svou velikostí skromný lyžařský areál.

Dva místní vleky Vás z nadmořské výšky 920 m vyvezou až k téměř tisíci metrům. Odtud se Vám naskytne krásný výhled na celou jihozápadní Šumavu. Podle chuti a vybavení pak máte dvě možnosti: buď naskočit do běžecké stopy a vydat se zažít překrásnou scenérii zimní jihočeské Šumavy po nekonečně dlouhých a kvalitně upravených běžeckých stopách, anebo se směle pustit ze svahu dolů.

Místní Ski klub, který provozuje Lyžařský areál České Žleby, pro Vás připravil tři upravované sjezdové tratě či nesčetně možností jízdy ve volném terénu. Také si můžete vyzkoušet um a odvahu v nově budovaném snowparku. To vše za poměrně lidové ceny. Tratě, jejichž délka se pohybuje od 400 do 600 m, jsou svým charakterem a profi lem určeny především pro nenáročné, rodiny s dětmi, lyžařské výcviky apod. Ať už pro návštěvníky areálu nebo jen kolemjdoucí je v zimní sezóně v boudě vleku k dispozici rychlé občerstvení s možností posezení v teple u kamen nebo venku na sluníčku, kterého jihovýchodní svahy i v zimě poskytují dostatek.

Výhodou je také parkoviště zdarma přímo pod sjezdovkou.

Ski klub se podílí na značení a úpravě zimních běžeckých stop, a právě lyžařské vleky u Českých Žlebů jsou ideálním nástupištěm do běžeckých stop vedoucích na všechny světové strany. Spolu s okolní jedinečnou přírodou Národního parku Šumava Vám zimní areál jistě nabídne nezapomenutelné
zážitky.

V roce 2009 se podařilo vybudovat systém umělého zasněžování pro hlavní sjezdovku, víceúčelovou nádrž, kompletně zrekonstruovat lyžařský vlek, upravit a zpříjemnit okolní prostředí tak, aby bylo vše nejlépe připraveno na nadcházející zimní sezonu. Za tím vším stojí nesmírné úsilí nadšenců a dobrovolníků ze Ski klubu, samozřejmě s neocenitelnou podporou zainteresovaných, jako jsou město Volary, obec Stožec, OTS Prachatice, Správa NP a CHKO Šumava a dalších.

Všichni se těší na Vaši návštěvu do okolí Českých Žlebů.

Podrobnější informace získáte na tel. +420 723 510 041
nebo na internetových stránkách areálu:
www.skizleby.cz.

mapka-skizleby

Jan Procházka,
Ski klub Šumava Volary, o. s.