Aplikace „Modrava“ pro iPhone vám pomůže v nouzi!

Na Modravě spustili ve čtvrtek novou aplikaci, která usnadní majitelům telefonů iPhone orientaci v terénu a poskytne základní informace o obci i okolí. Běžkaři už tak nemusí mít až takový strach, že zabloudí. Systém má pomoci zejména lidem, kteří se v terénu ztratí. Podle mapy se mohou dostat zpět k cestám a především na ní uvidí i tazvané traumabody. Tedy značky, které označují jednotlivá místa v terénu. Nic podobného zatím jinde v Česku nefunguje. Po Šumavě je rozmístěno 130 tabulek s označením traumabodů. U nich mají lidé mobilní signál a záchranáři pak podle mapy přesně vědí, kde se lidé nachází. Když jim volají přímo z terénu, najít je je obtížnější. Jedno místo má i více názvů a ani svou polohu lidé neumí často přesně určit.

„Součástí aplikace je mapa nezávislá na mobilním signálu. Aplikaci si lidé mohou stáhnout zdarma,“ vysvětluje starosta Modravy Antonín Schubert. „Stačí, aby člověk řekl, u kterého traumabodu je a jeho záchrana pak bude mnohem jednodušší,“ dodává.

Aplikace stála desítky tisíc korun a pokrývá plochu celkem zhruba deset tisíc hektarů. Modrava věří, že po jejím vzoru si program, který se brzy dočká i verze pro telefony s rozšířenějším systémem Android, pořídí i další obce.

**********************************

Modrava / iOS iPhone

Aplikace Modrava je interaktivní průvodce obcí Modrava a okolí. Obsahuje přehledně uspořádané informace o všech zajímavých lokalitách, interaktivní GPS navigaci a důležitá telefonní čísla pro případ nouze.

Aplikace dále obsahuje seznam všech záchranných bodů pro Vaší snadnou a rychlou lokalizaci.

Stáhněte si ZDARMA ZDE

modrava