Obvodní policisté s kynology kontrolovali rekreační objekty v katastru obce Nová Pec.

Po skončení letní sezóny, kdy se začínají vylidňovat rekreační objekty, které lákají nezvané hosty, dochází k častějším policejním kontrolám rekreačních chat a chalup. Policisté z Obvodních oddělení společně s kynology a jejich čtyřnohými pomocní vyráží na obhlídky těchto ohrožených objektů, ve kterých pachatelé hledají věci, které lze dobře zpeněžit, například elektroniku, nářadí, zahradní techniku apod., v některých případ tam pachatelé hledají pouze azyl před zimou, nepohrdnou potravinami a alkoholem. Ve většině případech, však dojde k poškození majetku vloupáním do těchto objektů, přilehlých stavení nevyjímaje. Po provedení kontroly, policisté umístí na dveře kartičku s jejich kontaktem, na které také majitelé naleznou další užitečné rady.

V úterý vyrazili na kontrolu rekreačních objektů v katastru obce Nová Pec také policisté z Obvodního oddělení Volary společně s kynologem Boldou a jeho psem Xirtem a kynologem Buškem a jeho psím pomocníkem Frenkem. Při kontrole nezjistili žádné násilné vniknutí, naopak mohli spokojeně konstatovat, že všechny zkontrolované objekty byly řádně zabezpečeny.

Zde je pár cenných rad pro majitele rekreačních objektů:

– objekt zabezpečte mechanickými prostředky, například mřížemi a dokonalým bezpečnostním zámkovým systémem
– využijte elektronickou ochranu, o narušeném objektu tak můžete být ihned kontaktováni přes SMS
– pokud k vloupání opravdu dojde, v žádném případě nevstupujte do objektu, neuklízejte po pachatelích a věc neprodleně oznamte na Policii České republiky na linku 158
– nenechávejte v objektu žádné cennosti
– rekreační objekty nepravidelně navštěvujte i v zimě, uklizený sníh budí zdání neustálé kontroly
– při pobytu na chatě si všímejte pohybu neznámých osob a aut, mohou to být důležitá vodítka pro případné dopadení pachatele

Během loňského roku 2014 došlo na Prachaticku celkem k 37 vloupání do rekreačních objektů, čímž jejich majitelům vznikla  škoda za více jak 560 000 korun, což bylo o něco měně, než v roce 2013, kdy došlo celkem k 43 vloupání, se způsobenou škodou za více jak 570 000 korun.