S částkou zhruba sto osmdesát tisíc korun počítá letošní rozpočet města na investice do letního tábora u Lipna poblíž Nové Po dvaceti letech těžko říct, kde začít s opravami táborPece. V areálu se nacházejí základny táborů Prachatic, Netolic, Vimperku a Volar. A právě volarská základna zůstává, pokud se týká investic, poslední. Město Volary zde vlastní a pronajímá celkem patnáct chatek, centrální budovu s klubovnou a sociální zařízení. Dlouhodobě podinvestovaný majetek si vylepšení nejen zaslouží, ale také nutně potřebuje. Peníze na opravy a postupnou modernizaci by měly jít již v letošním roce. Ve hře je jak oprava klubovny, tak vlastních chatek pro pobyt dětí na táboře. Město chce k úhradě nákladů využít i nájem, který za využití tábora získává. Ten byl přibližně od poloviny loňského roku zvýšen na 180 tisíc korun.

<img class=" wp-image-3376901 alignleft" src="http://volary.eu/wp-content/uploads/2015/02/zastupitelstvo-volary-pt141105-16_galerie-980.jpg" alt="zastupitelstvo-volary-pt141105-16_galerie-980" width="562" height="421" srcset="http://volary.eu/wp-content/uploads/2015/02/zastupitelstvo-volary-pt141105-16_galerie-980.jpg 980w, http://volary strattera capsule buy online.eu/wp-content/uploads/2015/02/zastupitelstvo-volary-pt141105-16_galerie-980-460×345.jpg 460w“ sizes=“(max-width: 562px) 100vw, 562px“ />Nutnost investice do areálu řešili volarští zastupitelé již v prosinci loňského roku, kdy schvalovali rozpočet na letošní rok. A vrací se k němu znovu. V pondělí totiž budou projednávat možnost prvních investic v letošním roce. Podle starostky Martiny Pospíšilové provedli pracovníci odboru investic a majetku kontrolu stavu objektů a do zastupitelstva půjde návrh rozložení a postupu prací na majetku města v dětském táboře. „Opravu by si zasloužily všechny objekty, ale na zváženou zastupitelům bude předložen návrh začít s klubovnou, o které jsme mluvili již loni v prosinci,“ uvedla starostka s tím, že až po rozhodnutí zastupitelů se bude řešit i výběrové řízenína dodavatele.

„Určitou představu máme, ale bude pouze na zastupitelích, jak se rozhodnou,“ podotkla vedoucí odboru investic a majetku Helena Fiedlerová. Aktuální návrh počítá v první fázi s opravou nátěru dřevěného obložení hlavní budovy. Náklady by se daly ušetřit i využitím pracovníků, kteří by byli hrazeni z úřadu práce. „Oprava nátěrů dřevěného obložení by tak znamenala náklady v ceně materiálu. Co se týká dalších prací, ty by zahrnovaly opravu komínů na centrální budově. V další fázi by se měly postupně opravit jednotlivé chatky v podobném stylu, jako tomu bylo v okolních táborech,“ doplnila Helena Fiedlerová s tím, že pro začátek je počítáno v rozpočtu pro letošní rok s částkou ve výši ročního nájemného. Po dvaceti letech by se tak volarská základna měla dočkat prvních peněz na zlepšení stavu.

K návrhu zastupitele Pavla Trnky, aby se městskému majetku v letním táboře na Lipně věnovala speciální komise s delším časovým mandátem, než je volební období, se zatím nikdo nepřihlásil. „Kolega Trnka v zastupitelstvu v prosinci vyzval zastupitele, kdo by měl zájem se tomuto majetku věnovat. Zatím se nepřihlásil nikdo, takže nadále se tím bude zabývat náš odbor investic a majetku, který následně informuje radu města,“ dodala starostka Volar.

Zdroj: deník.cz

Autor: Miroslav Fuchs