Myslivci zakončili loveckou sezónu 2014 poslední lečí. Předseda MS Vltava Volary Miroslav Švec poděkoval honcům, lovcům, náhončím a všem co se zúčastnili za aktivní a solidní přístup k poslednímu lovu v lesích Sněženského masivu nad městem Volary.

Poslední leč volarských myslivců měla vše, co svatý Hubert nařizuje, a tak po úvodním Halali následoval přípitek levou rukou, pasování na lovce zvěře jelení a zvěře srnčí a myslivecký soud. U soudu, který byl ve složení Pavel – hlavní soudce, Zdeněk – zapisovatel a Míra – za žalobce. Souzeni jsou hříšníci, kteří se prohřešili proti pravidlům myslivosti a hlavně proti myslivecké latině, zde nejenže vyslechli svůj prohřešek, o kterém svatý Hubert ví, ale museli se vyplatit vesměs finančnímu postihu. Myslivecký soud zároveň vyhlásil krále lovu, kterým se stal Filip Roubík a jeho právem potom bylo být přísedící u soudu.
Bohatá tombola, srnčí guláš a další speciality chutnaly. A volarští myslivci a jejich hosté v krásných kamizolách jak pracovních, tak slavnostních, měli co hodnotit, přátelsky probrat a rovněž se v kole zatočit. K tomu jim hrála Netolická pětka nepřebernou nůši mysliveckých písní.
Volarští myslivci si připravili bonbónek navíc, a tím bylo vystoupení tanečníků latinsko amerických a standardních tanců Tomáše Ondráška a Radky Karvánkové z tanečního studia Elis České Budějovice.
Oba tanečníci s plným nasazením předvedli, jak je společenský tanec nádherný a zejména točivé a zvedací figury nadchly. Vystoupení se oběma povedlo a myslivcům se jejich taneční představení moc líbilo a ocenili jej dlouhotrvajícím potleskem, který byl jistě krásnou odměnou pro oba mladé tanečníky.

Ladislav Beran