galerie volary 01

Město Volary ve spolupráci s Asociací jihočeských výtvarníků (AJV) a společností Městský hotel Bobík otevřelo novou městskou galerii v prostorách hotelu Bobík. Vernisáž se konala v pátek 9. 8. 2013 v 18.00 hodin. Jako první výstava se zde představí projekt INTERSALON 2013, která bude ve Volarech k vidění do konce září.

Otevírací doba galerie:

úterý až sobota 14 – 17.00 hod

vstupné: dospělí 10,- Kč, děti 5,- Kč

Předseda AJV, radní města Volary a zároveň také jednatele Městského hotelu Bobík Mgr. Vít Pavlík seznámil stručně první hosty galerie s  projektem INTERSALON. U zrodu myšlenky pořádat každoročně mezinárodní přehlídku výtvarného umění dneška stálo přesvědčení, že aktivita tohoto druhu je velmi užitečnou, ne-li zcela nezbytnou formou komunikace výtvarné obce s okolním světem, s veřejností. Výstava INTERSALON AJV se stala důležitou součástí společenského kulturního dění v Jihočeském kraji. K dnešnímu dni se výstav zúčastnilo více jak 800 výtvarných umělců z 27 zemí světa, což potvrzuje vzrůstající prestiž této mezinárodní akce.  Tato jedinečná výstavní akce zahrnuje všechny obory výtvarného umění, od malířství přes sochařství, grafiku až k oborům užitého umění. Letos se koná již 17. ročník.

foto Jiří S. Plachý

galerie volary 02 galerie volary 03 galerie volary 04 galerie volary 05 galerie volary 06 galerie volary 07 galerie volary 08 galerie volary 09 galerie volary 10 galerie volary 11