Dům dětí a mládeže Volary připravil pro děti bohatý program o jarních prázdninách. V pondělí dopoledne si s námi děti mohly zahrát deskové a virtuální hry a odpoledne si procvičit svá tělíčka na kopci při bobování.

V úterý ráno jsme vyrazili do tělocvičny ZŠ Volary, kde jsme si zahráli mnoho her a soutěží. Odpoledne pak patřilo tvoření. Děti svými šikovnými ručičkami vykouzlily barevné klauny, které si mohly odnést s sebou domů.

Ve středu jsme si přivstali a vyrazili do Prachatic. V městské knihovně jsme vyluštili detektivní záhadu, v muzeu cirkusu a loutek poznali rodinná divadla i velké cirkusové scény a v ICM jsme se přenesli do světa kouzel a fantazie. Při zpáteční cestě vláčkem jsme si příjemně odpočinuli a mohli se tak v klidu připravit na vodní hrátky v bazénu a noční spaní v domečku.

Čtvrteční den byl ve znamení pohádek a pohybu. V městské knihovně Volary nás Ladislava Škrnová a Marcela Zvonková provedly padesáti lety večerníčku a ukázaly nám i pohádky našich babiček. S prázdninami v domečku jsme se rozloučili sportovním odpolednem, kde jsme na svahu změřili rychlost svých bobů, lopat a talířů.

Milena Sipplová, DDM Volary