V minulých měsících proběhla na téma využití volarského hotelu Bobík řada porad, jednání a diskusí jak mezi členy zastupitelského sboru, tak mezi veřejností i odbornými a laickými přispěvateli do internetových debatních fór.  Z nejpodnětnějších a nejsmysluplnějších názorů, jakým by se koncept revitalizace městského hotelu měl ubírat, si dovolujeme předložit tento ucelený souhrn:

KONCEPT HOTELU BOBÍK

– ubytovací služby standardního typu ve střední kvalitativní a cenové úrovni
– současný moderní interiér zahrnující tradiční prvky místní originality a jedinečnosti
– gastronomická nabídka založena na unikátnosti místní a regionální produkce
– hotel dále poskytuje wellnes procedury a doplňkové služby sportovně-turistického charakteru
– nekuřácká restaurace, kuřácká pivnice, bufet,
– venkovní zahrádka na náměstí, konferenční salónek, wifi zóna, střežené parkoviště
– za kvalitu a solidní jednání ručí Město Volary.

Jedinečnost gastronomické nabídky vychází z unikátnosti, kvality a nezaměnitelnosti místních potravin, nabízí tzv. „jídlo s příběhem“, v současnosti např.:

– hovězí maso a vybrané uzeniny v biokvalitě z volarských pastvin společnosti Zefa s r. o.
– sýry a jogurty v biokvalitě od místních farmářů: Hošnovi z Vlčích jam, p. Štěpánek ze Slunečné aj.
– šumavské houby v regionálních jídlech (výkup pí. Marková), místní ryby (ze sádek ve Strážném)
– Volarské pivo z hotelového minipivovaru (náhradní variantou, pokud by nedošlo ke zřízení vlastního minipivovaru, je koncept „7 píp“ neboli široké a pestré nabídky alespoň sedmi druhů piv)
– hořká bylinná lihovina Volarská zlatá coby originální produkt města Volary, k dostání pouze ve Volarech
– vinný sklep s nabídkou vlastní šarže volarského vína (původem z jižní Moravy) a rakouských vín a likérů z produkce partnerských měst Wallern an der Trattnach a Wallern in Burgerland

Wellnes procedury přímo v objektu hotelu zahrnují především masáže, vířivku, saunu, solnou jeskyni a další podobné aktivity. Sportovně-turistické služby zahrnují úschovnu a půjčovnu jak horských kol, tak lyží včetně servisu apod. Hotel zajistí na požádání i taxislužbu v rozsahu od osobních automobilů přes dodávkové vozy po autobus. Hotel nabízí svým hostům průvodcovské služby po památkách a pozoruhodnostech města (především unikátní památkové rezervaci roubené architektury, jediné v ČR) a kontakt na strážce Národního parku Šumava. V hotelu je k dostání Lipno card a (vznikne-li) Volarskou kartu. Hotel spolupracuje s ostatními organizacemi Města Volary, především se Sportovními službami Města Volary (krytý plavecký bazén, sauna, pára, tenisový kurt, letní zahrada), Odborem kultury a cestovního ruchu Městského úřadu Volary, a je připraven vyjít svým klientům v maximální možné šířce vstříc. Hotel poskytuje informační služby o nabídce města Volary a regionu včetně rakouského a bavorského příhraničí.

shrnutí: Roman Kozák a Petr Čmerda, zastupitelé města Volary

O Bobíku jsme psali také zde: